Udržte si zdravý dovolenkový bronz

Z letnej dovolenky v tuzemsku aj v zahraničí sa okrem pocitu oddýchnutia väčšinou vrátime aj s bronzovým nádychom pokožky. Zdravé opálenie pôsobí nie len atraktívne, ale aj mladistvo, a preto by bola škoda, keby ste o svoj bronz ihneď prišli. Ak si na prelome leta a jesene chcete udržať opálenie a zabrániť rýchlemu “vyblednutiu”, stavte na správnu starostlivosť, ktorá zabezpečí uchovanie tmavších odtieňov pokožky a zároveň poskytne jej dostatočnú výživu.

Hydratovať, hydratovať, hydratovať...

Na hydratáciu si spomenieme počas voľných júlových a augustových dní, po príchode domov zo slnkom zaliatych morských pláží či okrajov miestnych vodných plôch na ňu však často zabúdame. Je potrebné si uvedomiť, že jednorazové použitie prípravku na opaľovanie (prípadne prípravku po opaľovaní) vašej pokožke rozhodne nestačí a aj koži musíme počas teplejších dní venovať dostatočnú pozornosť – ak chceme zaistiť jej zdravie a vitalitu.

Tak, ako nášmu telu prospieva dodržiavať každodenný pitný režim, rovnako aj našej pokožke pomáha pravidelná hydratácia – prostredníctvom krému, masla alebo (v ideálnom prípade) vhodne vybraného kozmetického oleja, ktorý udrží vo vašom tele čo najviac vody.

Zvoľte ten správny produkt

Paradoxom hydratácie pokožky je, že ideálne produkty obsahujú len malé množstvo vody. Vhodné sú tuky a oleje, ktoré sa veľmi dobre vstrebávajú a vašu kožu zároveň poriadne vyživia. Aby ste ju ale zbytočne nezaťažovali, venujte chvíľku poctivému hľadaniu informácii a vyberte si adekvátny olejový prípravok, ktorý zabezpečí ten správny výsledok.

Zvláčnenie pleti vysušenej pobytom na slnku?
Udržanie letného opálenia?
Predídenie starnutiu kože a tvorbe vrások?

Správnym olejom s vhodným zložením docielite zázraky. Ak ho k tomu ešte budete nanášať po sprchovaní (ideálne jemným vmasírovaním), vaša pokožka sa vám odmení zdravím a vitálnosťou po celý rok.

Marhule plné antioxidantov

Olej získaný z marhuľových jadierok zabezpečí, že vaša pokožka ostane aj po najteplejšom lete príjemne hebká a hydratovaná, do budúcna vďaka nemu predídete tvorbe nových vrások na tvári aj tele. Extrakt z marhúľ si poradí s vysušenou pleťou, upokojí aj podráždené miesta spálené od slnka. Jeho ľahká konzistencia je navyše vhodná pre všetky typy pokožky – od detskej až po zrelú.

Vďaka lisovaniu za studena ostáva olej z marhúľ aj po spracovaní v organickej kvalite. Okrem vitamínov B, A, E a kyselín listovej aj pantoténovej navyše obsahuje najsilnejší známy antioxidant rastlinného pôvodu – lykopén. Ten pri konzumácii chráni ľudský organizmus pred nádorovými ochoreniami a posilňuje imunitný systém, pri starostlivosti o kožu v podobe kozmetického oleja zabezpečí ochranu pred UV žiarením a zvýšenie elasticity.

A ako príjemný bonus vám jeho svieža ovocná vôňa pripomenie letné večery strávené doma či na dovolenke aj počas začínajúcej jesene.

-> MARHUĽOVÝ KOZMETICKÝ OLEJ

Starnutiu predide arganový olej

Výdatnú hydratáciu pokožky po „chytaní letných lúčov“ zabezpečíte aj olejom z argánu. Ten zásluhou vysokého obsahu antioxidantov, vitamínov a nenasýtených mastných kyselín efektívne bojuje proti starnutiu bunkových štruktúr, ktoré sú počas letného opaľovania narušované intenzívnejším slnečným žiarením. Vďaka podpore tvorby kolagénu a elastínu vo vrchných častiach kože dokonca napomáha vyhladzovaniu už vzniknutých vrások, vrátane tých „slnečných“.

Keďže tento mimoriadne vzácny olej lisovaný za studena z marockých orechov obsahuje veľké množstvo bioaktívnych zložiek, vypomôže aj ako prvá pomoc pri spálenej pokožke a koži podráždenej slnkom.

Pri pravidelnom používaní sa vám pokožka odvďačí sviežim a mladistvým vzhľadom, vhodný je preto najmä na zrelú pleť. Najmä ľudí s mastnejšou pleťou poteší aj účinok zníženia tvorby kožného mazu. Prvotný efekt navyše uvidíte hneď po aplikácii, pokožka ostane zamatovo hebká a už na prvý pohľad oveľa hydratovanejšia.

-> ARGÁNOVÝ KOZMETICKÝ OLEJ

TIP NA ZÁVER

Aby mali marhuľový aj argánový olej čo najväčší efekt, vmasírujte ich pomalými krúživými pohybmi do mokrej alebo navlhčenej pokožky, ideálne krátko po sprchovaní či kúpaní.

Zriedkavejšie by ste v období udržiavania opálenia mali používať peelingy.

A najdôležitejší tip aj pri pravidelnom používaní olejov – nezabudnite dostatočne veľa piť! Voda je totiž „podmienkou života“ a za dodržanie pitného režimu sa vám nepoďakuje len vaša bronzová pokožka.