➡️ RÚŠKO ⬅️ ku každému nákupu

⏰ Argánový olej - dopredaj

⚠️ NOVINKA - konopné semienka ⚠️

Glucosamin pure, 300 kapsúl

16,89€ s DPH
(14,08€ bez DPH)

Čistý glukosamín sulfát v kapsulách, 300 ks

Výrobca: KRÄUTERLAND

Katalógové číslo: VD-007 Kategórie:

Glukosamín ako doplnok stravy pre chrupavky a kĺby.
Pre starostlivosť o mnoho-tkanivové štruktúry v tele ako sú chrupavky, šľachy, väzy ako aj synoviálna tekutina, srdcové chlopne a cievy je potrebná dávka glukosamínu. Glukosamín je aminoskupina (skladá sa z 1 atómu dusíka sa 3 atómov vodíka), ktorá je viazaná na molekulu glukózy (cukor). Telo syntetizuje spravidla (s výnimkou v starobe alebo v chorobe) dosť glukosamínu, aby zabezpečilo rovnováhu medzi výstavbou a úbytkom s tým, že dostatočný pohyb je rovnako nevyhnutný pre rast.
Glukosamín je ale tiež hlavnou zložkou kĺbovej tekutiny (synoviálna tekutina). Nedostatok glukosamínu môže viesť k oslabeniu tvorby vodnej tekutiny v kĺboch, a tým k nedostatočnému mazaniu. Keď telo starne produkuje menej glukosamínu, čo môže nepriaznivo ovplyvniť vitalitu a zdravie.

Medzistavcové platničky, ktoré pôsobia ako tlmič nárazov medzi stavcami, tiež pozostávajú z chrupavky. S pribúdajúcim vekom (a súvisiacou klesajúcou tvorbou glukosamínu) môže dôjsť k nerovnováhe medzi budovaním a ubúdaním; degenerácii chrupavky. Degenerácia neznamená nič iné, než že miznutie chrupavky prebieha rýchlejšie ako rast chrupavky. Napokon pri medzistavcových platničkách vedie pribúdajúci vek ku zníženiu výšky. Doplnková pomoc zvonku preto môže mať veľký význam pre vitalitu a zdravie.

Zloženie:

Glukosamín sulfát (C6H13NO5), glukosamín sulfát, 750 mg v 1 kapsule
300 kapsúl 255 g
zloženie prázdnej kapsule z hovädzieho dobytka:
(želatína, purifikovaná voda, oxid siričitý)

Odporúčané dávkovanie: 1 kapsule denne

Dôležité upozornenia:
Pri užívaní tabletiek ako výživového doplnku neprekračovať odporúčané dávkovanie. Tabletky nie sú náhradou vyváženej, pestrej stravy a zdravého spôsobu života. Uchovať v chlade, suchu, mimo dosahu malých detí a chrániť pred svetlom. Nie je určené pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Neužívajte pri známej precitlivenosti na niektorú zo zložiek produktu. Pokiaľ užívate lieky na zníženie zrážanlivosti krvi, poradte sa o vhodnosti užívania s lekárom alebo lekárnikom. Neobsahuje lepok. Výživový doplnok.

UPOZORNENIE:
NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop) zdravotné účinky produktu. Preto podľa tohto nariadenia nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení produktu prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov.

 

Ďalšie informácie

Hmotnosť 0.4 kg

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Tento produkt môžu ohodnotiť len prihlásení zákazníci, ktorí si ho kúpili.