➡️ RÚŠKO ⬅️ ku každému nákupu

⏰ Argánový olej - dopredaj

⚠️ NOVINKA - konopné semienka ⚠️

Krill olej 90 kapsúl

21,19€ s DPH
(17,66€ bez DPH)

Olej z antarktického kôrovca Krill v kapsulách- veľká dávka Omega 3+ DHA + EPA – 90 gélových kapsúl, 500mg

Výrobca: KRÄUTERLAND

Katalógové číslo: VD-008 Kategórie:

Odkiaľ pochádza Kräuterland olej z kôrovca krill?

Kräuterland olej z kôrovca krill sa získavá z malého antarktického kôrovca tzv. krilla (lat: Euphausia Superba). Antarktický krill žije v najjasnejších a najčistejších vodách Antarktídy. V týchto čistých vodách tvorí krill najväčšiu biomasu na Zemi. Špecialisti odhadujú, že Krillská biomasa váži 750 miliónov ton. Kôrovec krill žije v takmer 1000 metrovej hĺbke a živí sa fytoplanktónom, ktorý produkuje omega 3 mastné kyseliny. Čistá voda bez škodlivých látok sa v týchto miestach Antarktídy stará o pravé nefalšované kôrovce krill.

Na výrobu oleja z krillov sa uloví ročne len 0,03% existujúcich kôrovcov krilla. Medzinárodná komisia na údržbu životného prostredia Antarktídy ustanovila kvóty na lov a kontroluje ich dodržiavanie. Tieto kvóty dlhodobo zabezpečujú zachovanie antarktických kôrovcov krillov. Antarktické kôrovce krilla žijú v obrovských rojoch, ktoré môžu dosiahnuť plochu až 100km².

Prečo je olej z kôrovca krilla tak jedinečný? Omega-3 mastné kyseliny z oleja vo vysokej kvalite a bio-dostupnosťou.

Antarktický kôrovec krill- podobný krevetám je obzvlášť bohatý na omega 3 mastné kyseliny.. Omega 3 mastné kyseliny sú v antarktickom oleji z kôrovca krilla v jedinečnej, mimoriadne ľahko zužitkovateľnej forme fosfolipidov. Skvelou bio-dostupnosťou týchto omega 3- fosfolipidov je príjem a využitie v tele človeka mnohonásobne vyššia než pri bežných omega 3 mastných kyselinách z rybieho oleja. Olej z kôrovca krilla týmto jasne prevýšil normálny rybí olej a vysvetľuje tak cenový rozdiel s bežnými omega 3 mastnými kyselinami.

Omega 3 mastné kyseliny sú životu potrebné, naše telo si ich nedokáže samo vytvoriť, preto ich musíme prijať potravou. Samozrejme, v dostatočnom množstve sa nachádzajú omega 3 mastné kyseliny len v malom množstve potravín. Vzácny olej z kôrovca krilla je preto obzvlášť vhodný, pretože dokáže odstrániť možné nedostatky v organizme.

Omega 3 mastné kyseliny sú ,,dobré tuky“ a tým sú dôležití pomocníci pre ľudské telo. Mimoriadne zvýrazňovaný je význam oleja z kôrovca krilla pre funkciu srdca: viacnásobne nenasýtené omega 3 mastné kyseliny EPA a DHA podporujú činnosť srdca a tieto sú vo veľkej miere a vysokej koncentrácii obsiahnuté v oleji z kôrovca krilla.

Prečo je olej z kôrovca krilla červený?

Olej z kôrovca krilla si udržuje svoju prírodnú červenú farbu vďaka farbivu astaxantin. Prírodné farbivo astaxantin je pre olej výkonná ochrana pred oxidáciou, chráni nielen vzácne omega 3 mastné kyseliny, ale taktiež pri pravidelnom užívaní ochraňuje kožné bunky pred nebezpečným UV – žiarením.

A čo je obzvlášť dôležité: Kräuterland antarktický olej z kôrovca krilla nemá nevytvára žiadnu nepríjemnú  rybaciu chuť a je veľmi dobre stráviteľný.

Tento antarktický olej  nezapôsobí na každého ihneď. Môže to aj 1-2 mesiace trvať, kým sa objaví očakávaný účinok.

Odporúčané dávkovanie:

V prvých dvoch týždňoch začnite so začiatočnými dávkami 2-3 kapsule denne k jedlu.

Od 3. týždňa môžete redukovať denné dávky na 2 kapsule denne. Napriek tomu môžete začiatočné dávky pretiahnuť a užívať ich aj 2 mesiace či dlhšie.

PRE SRDCE JE ZDRAVIU PROSPEŠNÉ, AK DENNE UŽIJETE 250MG EPA A DHA.

Zloženie:

Olej z kôrovcov žijúcich v oceáne v polárnom pásme (krill), glycerín, sorbitol, voda

1 kapsula obsahuje:

Krill olej:………………500mg

EPA:……………………65mg

DHA:…………………..40mg

Astaxanthin:………..500mcg

Dôležité upozornenia:
Pri užívaní tabletiek ako výživového doplnku neprekračovať odporúčané dávkovanie. Tabletky nie sú náhradou vyváženej, pestrej stravy a zdravého spôsobu života. Uchovať v chlade, suchu, mimo dosahu malých detí a chrániť pred svetlom. Nie je určené pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Neužívajte pri známej precitlivenosti na niektorú zo zložiek produktu. Pokiaľ užívate lieky na zníženie zrážanlivosti krvi, poradte sa o vhodnosti užívania s lekárom alebo lekárnikom. Neobsahuje lepok. Výživový doplnok.

UPOZORNENIE:
NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop) zdravotné účinky produktu. Preto podľa tohto nariadenia nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení produktu prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov.

 

Ďalšie informácie

Hmotnosť 0.2 kg

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Tento produkt môžu ohodnotiť len prihlásení zákazníci, ktorí si ho kúpili.