⏰ Argánový olej - dopredaj

⚠️ NOVINKA - konopné semienka ⚠️

Zázvorový prášok 500 g

10,19€ s DPH
(8,49€ bez DPH)

Mletý zázvor 100% 500g v uzatvárateľnom vrecúšku

Výrobca: KRÄUTERLAND

Katalógové číslo: VD-010 Kategórie: ,

Zázvor (oficiálne ďumbier lekársky) či koreň zázvoru je časťou kra, ktorého účinky boli známe už pred 2000 rokmi. Pôvodne si ho cenili najmä v Číne a Indii, kde ho používali ako liečivo aj koreninu.

Dnes sa zázvor pestuje v takmer celej tropickej a subtropickej Ázii, v častiach Afriky, Brazílie  a Jamajke.

Zázvor obsahuje mimo minerálnych látok železo, draslík, vápnik, horčík, sodík a fosfor, atď., vitamíny B3 a B6 ako aj cholín a inositol. Tu prichádzajú proteolytické enzýmy a rada éterických olejov a pod tým predovšetkým gingeroly,  takzvané ostré látky.

Výskumom austrálskych vedcov sa zistilo, že hlavne tieto štipľavé látky zázvoru sú takmer identické s účinnými látkami farmaceutických prípravkov ako  sú napr. Ibuprofen a Aspirin.

Pozorovaný bol aj pozitívny účinok zázvoru na srdcovo-cirkulačný systém (povýšenie cirkulácie krvi a posilnenie srdcovej funkcie).

Účinky zázvoru na organizmus:

Zázvor blahodarne pôsobí na trávenie, zažívanie, pri nevoľnostiach (napr. v tehotenstve, pri cestovaní), kašli a je účinným prostriedkom pri kašli a nachladnutí. Zázvorové obklady sú dobré aj na stuhnuté svalstvo. Okrem toho vám primerané užívanie tohto malého zázraku určite zníži vysoký cholesterol, taktiež blahodarne pôsobí na krvný obeh a činnosť srdca, dokonca pôsobí aj ako afrodiziakum. Zázvor pomáha aj onkologickým pacientom zmierňovať jedno z najzákernejších ochorení.

Odporúčané dávkovanie:

max 3-5g zázvoru denne, (napr. zmiešaný s jogurtom a cereáliami)

na 1 šálku čaju 1/2 čajovej lyžičky zázvoroveho prášku.

Zloženie:

100% čistý zázvor, mletý

Skladovanie:

Skladujte na suchom mieste, chránenom pred priamym účinkom slnečného žiarenia.

Priemerné výživové hodnoty na 100g:

Energia: 211kJ /50 kcal

Proteín: 1,2g

Uhľohydráty: 9g

z toho cukor: 8,9g

tuk: 8,9g

vláknina: 1,1g

UPOZORNENIE:
NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop) zdravotné účinky produktu. Preto podľa tohto nariadenia nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení produktu prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov.

 

Ďalšie informácie

Hmotnosť 0.6 kg

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Tento produkt môžu ohodnotiť len prihlásení zákazníci, ktorí si ho kúpili.